Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,179 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • chronicke mandle

  , Autor: Registrovaný používateľ

  prajem dobry den,
  uz rok sa snazim otehotniet,zatial sa nedari. Asi pred rokom som bola v ramci preventivky aj u krcnej, ktora mi diagnostikovala chronicke mandle, ktore by bolo dobre vybrat. ja vsak s nimi nemam ziadne problemy, dokonca nemavam ani anginy a chripku som mala pred 4 rokmi. Moze mat teoreticky tato diagnoza nejaky vplyv na moju schopnost otehotniet?
  dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  síce neexistujú žiadne relevantné štúdie, ktoré by potvrdily vplyv chronického zápalu v tele na plodnosť, ale teoreticky si viem predstaviť, že ak máte naozaj chronický aktívny zápal v tele, že jeho produkty nie sú ideálne pre tehotnosť. Aktivovaný imunitný systém sa može potom obrátiť aj proti spermiám.
  Je to však moja úvaha, nie je to podporené ani skúsenosťami ani praktickými štúdiami. Skúste zopakovať vyšetrenie u krčnej a zistite si, v akom štádiu je ten zápal, či to može mať vplyv na Váš celkový zdravotný stav.