• potrat a duphaston

    Dobrý deň,
    prosím Vás, stalo sa mi, že som dva krát potratila v skorom štádiu tehotenstva. Prvý krát som bola dosť krátko po dobratí množstva antibiotík tak si myslím, že to mohol byť dôvod.
    Druhý krát som mala veľmi silnú mykózu ale tiež nádchu. Myslíte si, že mohla byť mykóza príčinou potratu? Nemusela som podstúpiť žiadne čistenia, pri oboch sa mi maternica prečistila sama - menštruáciou.
    Môj lekár ma chce poslať na vyšetrenie zrážanlivosti krvi ale ja si myslím, že to mohlo byť spôsobené mojim zlým zdravotným stavom. Aký je Váš názor?
    Nebolo by pre mňa vhodné brať Duphaston? Myslíte, že môj prípad si ten Duphaston nevyžaduje? Lebo ja som o ňom počula aj by som ho chcela ale doktor mi ho nedal. Neviem prečo.
    Myslíte, že sa mi môže podariť otehotnieť keď sa mi to teda už dva krát stalo? Aj bez Duphastonu.
    Jedno dieťa už mám a medzi tými potratmi bol odstup niečo vyše dvoch mesiacov.
    Ďakujem veľmi pekne za názor.

    Dobrý deň,
    osobne by som to neriešil, takéto včasné potraty sú strašne časté, až 40% plodov sa takto potratí, normálne otehotnite znova a bude to ok.