• Len jeden semennik

    Dobry den. Moj syn sa narodil s nezosupenym semennikom. Po dvoch neuspesnych operaciach mu ho chirurgovia museli odstranit. Zostal mu len jeden. Zaujimalo by ma, ako to moze ovplyvnit jeho plodnost v buducnosti a ci bude potrebne aby uzival nejake hormony, alebo na produkciu hormonov postaci jeden semennik? Mohlo by to nejako ovplyvnit jeho partnersky zivot?
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    jeden semenník bohate stačí na plodnosť aj na normálny telesný vývoj. Problém je, že občas nezostúpený semenník može byť príznakom nejakej inej vady, ak je syn inak v poriadku, tak sa nemusíte stresovať.