• Endomet.

    dobrý deň, chcela by som vas poprosiť o radu. Snažíme sa s manzelom otehotnieť už druhy rok. Manzel bol na spermiog. a vysledky boli v poriadku. Ja som presla testami na hormony - boli v poriadku. Potom ma poslala lekarka na Laparoskopiu kde mi zistili endometriozu.Bola rozsirena v brusnej dutine - kde mi vypalili ložiska, vajcovody su priechodne. Lekarka mi nasadila hormonánu liečbu na 6mes. brala som Duphaston. Menštruacia mi chodila aj počas liečby bola sice slabsia ale pravidelne som ju mavala po celu dobu 6mes. Liecbu som už ukoncila pred 2mesiacmi..Ako by som zistila ci ta liecba vobec zabrala, ked menstruacia pravidelne chodila? Vopred dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    možno previesť tzv. second look laparoskopiu, teda kontrolný pohľad do dutiny brušnej, ale osobne si myslím, že Vaším cieľom nie je "vyliečenie" endometriózy ale tehotnosť, preto by som skor považoval za rozumné indukovať ovuláciu.