Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,429 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Problem otehotnieť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň Pan Doktor. S manželom sa už 4 roky pokušame o ďieťa. Bola som na vyšetreniach a tam mi zistili že mi nerastu vajička. Bola som na laparoskopii, brala som duspalston, glostybekit a nič. Potom u manžela zistili že ma nepohyblive spermii. Lekar mu predpisal tabletky proviron.

Podobné otázky

 • Celularna intolerancia voči partnerovym antigenom

  , Autor: som

  Dobrý deň,

  po dvoch potratoch cca 8tt mi na imunologiu diagnostikovali (odber bol v januari) celularnu odpoveď voči partnerovym antigenom (možný hla-C antigenim) stredne ťažkú, zvýšené protilátky IgM voči protrombínu a znížený vitamín D. Jedno dieťa už mám spontánne. Nemám problém otehotnieť vždy to je na prvý šup. Tato diagnóza má veľmi prekvapila. Navrhnutá je liečba prostredníctvom Igamplie. Ja sa jej však veľmi obávam a neviem sa na ňu odhodlať nakoľko sú tam rizika aj vplyvu na plod. Uvažovali sme nad tým že by sme to ešte do tretice skusili bez liečby (pripadne duphaston ten som ešte nemala). Mali ste niekedy skúsenosť že sa to podarilo? Alebo nad touto alternatívou ani nemám uvažovať. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  toto je veľmi zložitý problém, pretože v niektorých krajinách sa začína vyšetrovanie a liečba až po 3 spontánnych potratoch, hlavne ak vy ste už zdárne donosili dieťa.
  Protilátky proti HLA antigénom partnera môžu byť príčinou opakovaných potratov, ale veľmi závisí aj na iných okolnostiach. Bolo by vhodné, aby ste tieto výsledky dôkladne konzultovala so svojim lekárom a urobila rozhodnutie spolu s ním, osobne by som sa nebránil ani ešte jednému pokusu o otehotnenie bez uvedenej liečby.

 • krvna skupina

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň chcela som sa opýtať,že či by bol problém otehotnieť,ak partnerka má rovnakú krvnú skupinu ako jej partner.Ďakujem!

 • problem otehotniet

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Ale to je v tom pan Doktor,ze na Hematologii,mi dali len,ACIDUM FOLICUM LECIVA, PYRIDOXIN,A B12 INJEKCIE KAZDY MESIAC JEDNU,,myslite si ze je to dost,nakolko mam zrazanie krvy???a chcela by som otehotniet??DAKUJEM ZA VASU ODPOVED....

 • problem otehotniet

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den mam 20rokov manzel ma24,prvy krat som bola tehotna po roku manzelstva,ale babo sa mi nevyvijalo tak som musela dat prec,zistili mi ze mam zrazanie krvy takze si budem mudiet pichat do bruska injetrasne otehotnietkcie,aby som donosila babo..teras by som chcela strasne otehotniet len sa nedary prosim o vasu radu Dakujem.....

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nepíšete ako dlho sa nedarí, ale úplne normálne je, že sa podarí otehotnieť až po roku až dvoch snaženia.
  Čo sa týka aplikácie liekov proti zrážaniu krvi, to musí riadiť hematológ a skutočne tieto lieky možu zvýšiť šancu na zdarné otehotnie.

 • Vrodená vada zrážanlivosti

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či je problém otehotnieť, ak mi zistili vrodenú vadu zrážanlivosti a taktiež mám zvýšené pečeňové testy. Vysadila som HAK a menštruáciu som dostala na 27. DC. Ďalší mesiac na 31. DC,, no a tento mesiac som si myslela, že som tehotná, nakoľko som už 37. DC a menštruácia sa nedostavila. Včera mi odobrali krv ale výsledok bol negatívny. O dva dni by som mala ísť ku gynekologičke, aby mi pichla vyvolávačku. Môže to nejako súvisieť? Veľmi túžime po bábätku a takéto problémy som predtým nemala. S prvou dcérkou sa nám podarilo otehotnieť hneď po vysadení HAK. Mám 28 rokov, čo nie je tak veľa.
  Veľmi by ste mi pomohol. Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nepíšete akú vadu máte, ale ak ste raz otehotnela tak Vám zrejme vrodená vada neprekáža, že.
  Ak máte nadváhu musíte schudnúť, potom sa Vám to podarí do roka bez problémov.