Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,535 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • hcg po potrate

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň!
  mám 33r., 12r. dcéru. môj problém je že sme sa s manželom snažili o dieťatko, čo sa nám aj podarilo ale ja som v 5tt spontánne potratila. to bolo 15.4.2010. od toho dna chodím na vyšetrenia hcg v krvi. čo ma zaráža je že aj sestrička aj doktor nechápu prečo mi tak pomali klesá tento hormon v tele. môže to mať inú príčinu alebo problém ako to že som potratila? (tumor, rakovina....). môže tento hormon brániť tehotenstvu ked sa teraz o to pokúšame? alebo musím počkať až klesne na 0. ( pred dvoma r. mi robili konizáciu, iné problémi nemám, podstúpila som všetky možné vyšetrenia.) za odpoveď vám vopred ďakujem. monika

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nepíšete ako klesajú hormony, a z akej hladiny ste začala. Ak klesajú, tak to znamená, že sa telo zbavuje toho tkaniva, buďte trpezlivá, telo si s tým poradí, až bude hladina pod 50, tak znovu možete otehotnieť.