• vysoká bazálna teplota

    Dobrý deň.
    Už piaty cyklu si meriam bazálnu teplotu. Hodnoty, ktoré však mám (teploty pred ovuláciou 36,80 - 36,90 a po ovulácii 37,03 - 37,45) sú však veľmi vysoké. Teplotu si meriam vo vagíne po prebudení, vždy v tú istú hodinu. O otehotnenie sa s manželom neúspešne snažíme už 11 mesiacov. Žiadna iná snažilka také vysoké hodnoty nemá. Môže to byť spôsobené zlou funkciou štítnej žľazy? Vo februári som sa z vlastnej iniciatívy objednala na endokinologické vyšetrenie, ale to bude až 25. júna. Je podľa vás v poriadku, že moja lekárka mi nevzala ani len krv na zistenie hormonálnych hladín?
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    meranie bazálnej teploty je nezmysel a keďže ste s tým začala ani nie po pol roku snaženia tak tieto stresy a sledovanie vedie u Vás k psychogénnej neplodnosti. Ak sa na to na rok vykašlete a budete normálne žiť tak otehotniete hneď.