Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,572 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • vysoká bazálna teplota

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.
  Už piaty cyklu si meriam bazálnu teplotu. Hodnoty, ktoré však mám (teploty pred ovuláciou 36,80 - 36,90 a po ovulácii 37,03 - 37,45) sú však veľmi vysoké. Teplotu si meriam vo vagíne po prebudení, vždy v tú istú hodinu. O otehotnenie sa s manželom neúspešne snažíme už 11 mesiacov. Žiadna iná snažilka také vysoké hodnoty nemá. Môže to byť spôsobené zlou funkciou štítnej žľazy? Vo februári som sa z vlastnej iniciatívy objednala na endokinologické vyšetrenie, ale to bude až 25. júna. Je podľa vás v poriadku, že moja lekárka mi nevzala ani len krv na zistenie hormonálnych hladín?
  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  meranie bazálnej teploty je nezmysel a keďže ste s tým začala ani nie po pol roku snaženia tak tieto stresy a sledovanie vedie u Vás k psychogénnej neplodnosti. Ak sa na to na rok vykašlete a budete normálne žiť tak otehotniete hneď.