Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,574 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  Pán doktor, chcela by som sa opýtať ako mám riešiť dlhé menštruačné cykly (oligomenorea). V súčasnosti beriem norprolac na zvýšený prolaktín a euthyrox na zníženú funkciu štítnej žľazy. Minulý mesiac som mala 40 dňový cyklus a aj to som menštruáciu dostala po pichnutí agolutinu. Pýtala som sa na to aj svojho lekára, vzhľadom k tomu, že sa snažím otehotnieť. Povedal, že by sa to malo upraviť. Neviem, lebo predtým som mala 37 dňové cykly a z toho od vysadenia antikoncepcie jeden -dva spontánne ináč všetky až po pichnutí Agolutinu.
  Ďakujem za odpoveď.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie a snaha otehotnieť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  chcela by som sa s vami poradiť o tehotenstve a problemami ktoré sú u mňa s tým spojené. Mám problémi s menštruačným cyklom. Naposledy som mala menš. 20. januára a do dnes mi neprišla.. Bola som aj u môjho gynekológa ale tehotenstvo mi nepotvrdil a tehotensky test tiež nie. Bolo by možné, že aj napriek tomu som tehotná? Snažime sa o dieťa od septembra a odvtedy mi pravidelne meškali týždeň až dva. No teraz je to už 30 dni meškania. Svojmu lekárovi som v novembri povedala, že sa snažíme o dieťa. Neskor sa ma kamarátka ktorá už dieťa má pýtala či mi robil nejaké testy ako odber krvi a pod. Ale nerobil, teraz si idem zmeniť gynekológa pretože ho absolútne môj problém neznepokojuje a nesnaží sa s tým ani nič urobiť. A všimla som si že skoro vždy napísňšte že ak je pacientka obezna treba schudnúť. Ja nie som, ani nepijem a nefajčím. Môj partner taktiež nie, tak kde môže byť potom problém? Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,¨
  snažíte sa cca. 4 - 5 mesiacov, nie je potrebné žiadne vyšetrenie nič, normálne to zdravému páru trvá rok, kým sa to podarí. Ak máte nadváhu schudnite, žite zdravo a tešte sa zo života, cyklus sa upraví a otehotniete. Ak sa dáte vyšetrova´t a stresovať lekárom, tak sa Vám to nepodarí.

 • Meskanie menstruacie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, pan doktor,

  s manzelom sa snazime o babatko. Menstruaciu som mala dostat 3. 7. 2009, ale doteraz mi neprisla. Este vsak pred tym, ako som nevedela, ze mi budu meskat moje dni, som si spravila babytest, nakolko som sa necitila dobre, ale vysledok bol negativny. Mohlol byt test nespolahlivy? Mam citlive prsia, bolesti v podbrusku - mozem byt tehotna? Co mam robit? Mam pockat do konca tyzdna a spravit si dalsi test, ak mi nepridu dni? Typicke ranne nevolnosti nemam...

  Za odpoved Vam vopred velmi pekne dakujem.

  S pozdravom

  Emma