• Zvýšené FSH

    Mám zvýšené FSH-16,27 a LH 11. Odber krvi bol 3-tí menštruačný deň. Môžem s takýmito hodnotami podstúpiť IVF? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    každé laboratorium má iné štandardné hodnoty, preto absolútna hodnota FSH nič nehovorí. Okrem toho hodnota FSH je ovplyvnená liekmi, ak ste nejaké brala na vyvolanie ovulácie.
    Preto je nutné posúdiť stav celkovo a zhodnotiť výsledky komplexne s ostatnými nálezmi. Nevidím však dovod, aby hodnota Vášho FSH nejako bránila IVF, doležité je, ako budú reagovať Vaše vaječníky na stimuláciu.