• lubrikacny gel

    Dobry den,
    s manzelom sa pol roka snazime o babatko, ale zial zatial neuspesne. Nerobim si z toho este tazku hlavu lebo viem, ze to neni take jednoduche a ze to nejaky cas trva. Na podporu otehotnenia som hned na zaciatku nasej snahy zacala uzivat vitaminy s kyselinou listovou, nakolko este do augusta som uzivala antikoncepciu.
    Chcem sa ale opytat, ci mozem pouzivat lubrikacny gel. Nemoze jeho pouzivanie nejak zabit spermie, vytvorit nevhodne prostredie pre otehotnenie, alebo nieco podobne? Nepouziavam gel stale, ale niekedy ano a to z dovodu, ze som mňneni velmi vlhka. Nerozumiem preco, nakolko vzrusena som. V minulosti (cca pred 1/2 rokom) mi boli zistene ureaplazmy a spolu s manzelom sme boli prelieceny. Tiez niekedy trpim na mikozu, na ktoru mi moja lekarka predpisuje krem a cipky "cnadibene" Tiez mi raz bola zistena cysta, ktora vsak mala nejak okolo 3cm a lekarka ma informovala, ze to je bezne a netraba s tym nic robit.
    A ako posledu info by som chcela uviest, ze sa liecim na poruch stitnej zl. a uzivam Eutyrox 50.
    Momentalne nepocitujem ziadne problemy okrem tej vlhkosti a preventivne pouzivam intimne mydlo a predpisany krem candibene.
    Dakujem za Vasu radu a Vas nazor.
    S pozdravom Katarina

    Dobrý deň,
    Váš prístup sa mi veľmi páči, isto budete úspešní. Gel, ktorý neobsahuje spermicídne látky nemá vplyv na plodnosť.
    Čo by som doporčil, je prešetrenie štítnej žľazy, jej správna funkcia je doležitá.