Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,155 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • neuspesne IUI

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Prajem dobry den, chcela by som vas poprosit o radu ako postupovat dalej pri liecbe neplodnosti. S manzelom mame 30 rokov, po viac ako roku snazenia sme isli do CARu, kde manzelovi zistili zhorseny spermiogram. Mne vysetrili hormonalny profil a priechodnost vajcovodov (HSG), vsetko v poriadku, MS pravidelna 28 - 29 dni, folikuly dozreivaju. Kedze sme na zaciatku chceli ist od jednoduchsej metody, podstupili sme IUI. Prva IUI bola v spontannom cykle (partner 4 mil. spermii a-20%), druha IUI v stimulovanom, dozreli 3 folikuly (partner 11 mil. a-20%), zial obe neuspesne. Odporucate nam skusit este jednu IUI, alebo su este nejake vysetrenia, ktore by som mohla podstupit na odhalenie priceny neplodnosti? Alebo zbytocne necakat a podstupit umele oplodnenie?
  Dakujem za Vasu nestrannu radu odbornika, kedze nie som jedina, ktora ma trochu zly pocit z CAR, kde nas beru len ako kusovky a takmer prvu informaciu, ktoru dostavame je, kolko to bude stat.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pevne verím, že v dohľadnom čase aj v bežných nemocniciach bude informácie o cene výkonu jedna z prvých, ktorú klienti dostanú, tak ako je to bežné v systémoch, kde si ľudia zdravotníctvo vážia.
  Osobne by som sa prikláňal ešte k IUI s upravenými spermiami, ak máte priechodné vajcovody, je to veľká šanca na otehotnenie, ak by sa po ďalších dvoch pokusoch nezadarilo, potom ostáva iba IVF.