• Otehotnienie

    Dobrý deň pán doktor. Mám 29 rokov, manžel 33r. a snažíme sa o bábätko. Keď som mala 20 rokov, ostala som so svojím terajším manželom tehotná. Mali sme vtedy veľa dôvodov na to, aby sme ho v 8 týždni umelo prerušili. Menštruáciu som mala vždy pravidelnú - 26 dňový cyklus. Môjmu zamlčanému potratu v júni tohto roku /4t.+5/, predchádzali zdrav. problémy. Rok a pol som medzi cyklami krvácala. Niekedy trocha v strede cyklu, inokedy aj celý mesiac v kuse. Potom som bola dva mesiace v poriadku a vtedy sa nám podarilo otehotnieť....Počas 4 mesiacov po potrate, kedy som brala Duphaston som sa psychicky cítila veľmi zle. Nemala som chuť na sex, každá maličkosť mi na manželovi prekážala. Pripisovala som to lieku, lebo s potratom som sa dobre vyrovnala. Teraz ho 2 mesiace neberiem a svet je oveľa krajší. Cyklus sa mi skrátil na 24 dní, je slabší. Tento mesiac som mala asi od 14 do 22 dňa cyklu zvýšenú teplotu 37 - 37,2 C, veľké, bolestivé prsia, sem-tam ma z jedla riadne naplo, cítila som sa inak. Potom teplota ustúpila, prsia sa mi výrazne zmenšili a na 24 deň som dostala menštruáciu. Mohla som byť tehotná, ale neudržalo sa to? Môžno kvôli zaniknutiu žltého telieska, keď som nebrala Duphaston? Môže byť problém vo vajíčku, alebo v sperimii, ak dôjde k potratu, alebo si to príroda zariadi sama...Prepáčte za dlhý dotaz a ďakujem za jeho zodpovedanie.

    Dobrý deň,
    uvedené príznaky vobec nesvedčia pre graviditu, mohlo ísť o účinok Vašich gestagénov. A keby aj je to úplne bežné, takto zanikne až 60% gravidít.