• ovulacny hlien

    Dobry den pan doktor. Snazime sa s manzelom uz dlhsi cas o druheho potomka. Tak sa uz zaoberam vsetkym, co sa tyka plodnosti a plodnych dni... Viem, ze v prvom rade musi prebehnut ovulaciu. Vo vela clankoch pisu, ze prvoradym priznakom plodnych dni je hlien ktory vylucuje krcok maternice. Preto sa pytam, je nutne mat tento hlien?? Ja som ho totiz nikdy nespozorovala, a to som sa naozaj snazila ho najst. Ked ho ozaj nemam , moze byt problem s otehotnenim????

    Vopred Vam velmi pekne dakujem za odpoved !!!

    Dobrý deň,
    je to strašne jednoduché:
    1. ak sa Vám nedarí rok, potom je to dovod na vyšetrenie
    2. ak sa Vám nedarí kratšie ako rok, potom to nie je dovod na nič, hlavne nie na stresy a pozorovanie sa, lebo to povedie k psychogénnej neplodnosti.
    Jediné čo možete urobiť je
    1. ak máte nadváhu schudnite
    2. ak fajčíte prestaňte
    3. šport a zdravá životospráva a dobrá nálada.
    Nič iné nezvýši šancu na otehotnenie, dokonca ani žiadne lieky či operácie.