• v kolkom som tyzdni

    Dobry den. Prve 2 mesiace su pre tehotnu zenu najkritickejsie. Ale ako to pocitat? Podla menstruac. cyklu som v 4 tyzdni ale podla ovulacie plod moze mat maximalne 2 tyzdne. Tie prve 2 kriticke mesiace mam pocitat od poslednej menstruacie alebo od ovulacie co je minus 2 tyzdne. Dakujem za radu

    Dobrý deň,
    správna otázka. Pretože a tehotnosť počítala už pred objavením ultrazvuku, tak sa za jediný správny parameter bral prvý deň poslednej menštruácie. A tieto termíny sa zažili tak, že už ostali, takže vlastne "gynekologický" vek plodu je o dva týždne starší ako "embryologický" vek, presne ako udádzate.