• Re: Endometrióza

    V prvom rade by som sa Vám chcela poďakovať aj za predchádzajúcu odpoveď. Je super, že si pri toľkých pracovných povinnostiach dokážete nájsť čas. A otázka: Ako som už raz písala: V marci 2009 LPSK, do júna som brala injekcie diphereline, v júli second-look LPSK. Poslednú menštruáciu som mala vo februári. Gynekológ mi povedal, že prvá menzes príde do 6-8 týždňov od poslednej injekcie, v príbalovom letáku injekcií je do 10 týždňov. A teraz je momentálne 12 týždňov od poslednej injekcie. Čo by ste mi odporúčali: čakať na prirodzené spustenie alebo dať si ju umelo vyvolať injekciou? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    vhodné je ultrazvukuvé posúdenie výšky sliznice,ak je už narastená, potom stačí dať injekciu na spustenie, ak by bola sliznica nízka, zrejme ste stále pod účinkom liekov a vhodné je počkať.