• vitamíny

    Prečo nie ste zástancom teórie, že sú vitamíny pri oplodnení a tehotenstve dôležité?Myslím tým samozrejme vitamínové prípravky ponúkané v lekárni, teda nie tie, ktoré sa nachádzajú v strave. Nedarí sa mi otehotnieť a v lekárni mi vždy ponúkajú množstvo prípravkov, ktoré podporujú plodnosť. Sama tomu neverím, ale chcela by som počuť názor odborníka.Ďakujem

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že naša strava obsahuje presne to čo, potrebuje naše telo. Samozrejme, myslím tým racionálnu vyváženú pestrú stravu. Neexistujú štúdie, ktoré by potvrdili priaznivý vplyv vitamínových prípravkov na plodnosť. Na druhej strane aj placebo efekt je efekt, a preto nikoho od kúpy prípravku neodrádzam. Určite však minimalizácia stresov, zdravý životný štýl a ideálna hmotnosť sú účinnejšie než lieky. Ale zase je to náročnejšie dodržať.