• Mám ešte čas?

    Dobrý deň pán doktor. S manželom sa už vyše roka snažíme o bábätko. Ja mám dosť nepravidelnú menštruáciu, no snažím sa sledovať si ovuláciu, ktorá raz prebehne inokedy zas nie. Snažím sa zdravo stravovať, vyhýbať sa stresu, hormonálny profil mám v norme, nadváhu nemám. Manžel má spermiogram v poriadku. Lekár mi pvoedal, že by mi odporúčal laparoskopiu, keďže už nemám moc času a možno sú príčinou nepriechodné vajcovody. Mám 32 rokov. Myslíte, že by som tento zákrok mala podstúpiť? Chcem sa vyvarovať zbytočným stresom, najradšej by som otehotnela prirodzene... V akom veku sa tehotenstvo považuje za rizikové? Veľmi by som si priala mať raz vlastné dieťatko. Ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že máte ešte čas, dokonca by som skúsil pred laparoskopiou stimuláciu ovulácie, tak na 3-6 cyklov a až potom zvážiť laparoskopiu.
    Už máme úplne bežné prvorodičky vo veku 30-35 r a neberieme ich ako rizikové.