• Preco?

    Dobry den, pan doktor, som rada, ze Vas po rokoch mozem oslovit na tejto stranke - za Vasej asistencie sa mi narodila moja prva dcerka, bolo to este v Podunajskych Biskupiciach a mam na to len tie najlepsie spomienky. Zial, pred polrokom mi tretie dietatko zomrelo v 38. tyzdni tehotenstva - bol to pravy uzol na pupocniku a snuru mala dcerka obtocenu aj okolo krku. Chcela by som sa Vas spytat, ci sa takemu niecomu neda predist. Vsetky vysledky boli v poriadku,na ultrazvuku nic podozrive nevideli, dietatko bolo primerane vyvinute ( pri porode 49 cm, 3 kg), prietoky v 36.tyzdni boli o.k. Dietatko malo nepravidelnu polohu, bola ulozena napriec a stale polohu menila - akoby si nevedela najst miesto. Vzhladom na polohu sa planoval cisarsky rez- zial k tomu uz neprislo. Porod mi vyvolali a ja som nastastie fyzicky vsetko zvladla bez problemov - stale si ale robim vycitky, ci som nieco nezanedbala, ci som sa nemala vyhybat napr. sexu - aj ked sme boli opatrni, bola to skor masturbacia nez priamy pohlavny styk, ked sme boli spolu... Je to pre mna dost velka trauma - dietatko som cakala ako prve z druheho manzelstva a chceli by sme sa pokusit o dietatko este raz. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    tiež z obrovskou láskou a nostalgiou spomínam na Biskupice, ani netušíte, ako by som chcel to obodbie vrátiť spať. Najlepšia porodnica na Slovensku, žiaľ boli sme príliš dobrá konkurencia klinikám.
    Úmrtie plodu v maternici je veľká tragédia, žiaľ nie je prevantabilná. Dieťa je vo svojom vnútromaternicovom vývoji zraniteľné, viac ako po porode a žiaľ nijako mu nemožeme pomocť. Je mi ľuto čo sa stalo, naozaj to nie je ani Vaša vina, ani vina ošetrujúceho personálu. Sú tragédie, ktorým nedokážeme zabrániť. Určite sa pokúste o ďalšie dieťa, tentoraz to na 100% vyjde.