• problémy o otehotnením

    Dobrý deň,
    s manželom sa už pol roka snažíme otehotnieť. Po prvom pôrode sa mi zmenil menštruačný cyklus /skrátil sa/, jeho priemerná dlžka je 24 dní. Po styku sa snažím udržať panvu v zvýšenej polohe cca 20 min., ale keď zhruba po 4 hod. po styku vstávam k malému robiť mliečko, mám pocit, že "to" ide všetko von.
    Chcela by som sa opýtať, či takýto krátky cyklus môže ovplyvniť moje problémy s otehotnením /kratší čas na uhniezdenie vajíčka/ a či je potrebné riešiť úpravu cyklu. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    pol roka nie je žiadna doba, priemerne to trvá 4-5 mesiacov zdravým párom.
    Nemusíte vobec nijako ležať, spermie vojdú do maternice hneď a to čo vytečie je iba malá nepodstatná časť.
    Skrátený cyklus nič neznamná, nie je potrebné sa tým zaoberať. Dúfam, že nekojíte, ani čiastočne.