Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Môžem otehotnieť?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer pán doktor,
  chcem Vás poprosiť za moju kamarátku, ktorá nemá prístup k internetu.
  Kamarátka trpí Cronhovou chorobou, veľmi túži po dieťatku, avšak doktor, jej povedal,
  že jej nedoporučuje otehotnieť, pokiaľ nebude schopná byť bez tabletiek na túto chorobu.
  Avšak....je jasné, že bez tabletiek sa táto choroba udržať v kľude nedá.
  Naozaj nemá šancu byť tehotná a je tam veľké riziko???
  Má už 31 rokov....
  Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  crohnova choroba je veľmi závažná a závisí na jej štádiu a priebehu. Avšak tehotnosť pri nej býva v poriadku a nie je kontraindikácia. Nech navštívi iného odborníka.

Podobné otázky

 • Ne dari sa

  , Autor: Andersomova

  Dakujem za odpoved.
  Ale na taketo hodnoti spermiogramu možem otehotniet?
  Ale mi už skušame 11 mesiacov bez uspechu.
  Prvej otazke som uviedla hodnoti spermiogramu prosim vaš nazor da sa otehotniet stakim spermiogramom?dakujem za odpoved.

 • kratka lutealna faza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, mohli by ste mi prosím napísať Váš názor na môj problém? Meriam si bazálnu teplotu vyše roka a zistila som, že mám veľmi krátku luteálnu fázu, 7-9dní. Minulý rok som preto užívala včeliu kašičku dva mesiace a otehotnela som. V 16tt. som však potratila. Kašičku som užívala aj tento rok, len sa mi rozhádzal cyklus z 29dní na 26-32dní, už ju neužívam. Luteálnu fázu mám však stále max. 9 dní. Teraz 1.8. som bola na preventívnej prehliadke na sone (bol to 16.deň cyklu), folikul mal 16mm a menštruáciu som dostala včera 13.8., takže opäť krátka fáza. Myslíte si, že je to hlavná príčina toho, že nemôžem otehotnieť? Mala by som užívať nejaké výživové doplnky alebo je potrebné odborné vyšetrenie? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  osobne si myslím, že nie je porebné užívať nič, podarilo sa Vám otehotnieť, neúspech tehotnosti s tým nesúvisí. Až to bude viac ako rok od toho potratu a nebudete znovu tehotná, vhodné je endokrinologické vyšetrenie. Bazálnu teplotu si nemerajte, zbytočne Vás to stresuje a nič to neprináša.

 • štítna žľaza a neplodnosť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s prosbou o Váš názor. S manželom sa snažíme o bábätko asi tak rok. V auguste 2010 som navštívila gynekológa s týmto problémom, pri vyšetreniach mi zistili zvýšený prolaktín (momentálne 37). Užívam Norprolac. Pri poslednom vyšetrení 02/2011 mi môj gynekológ zistil zvýšenú hladinu hormónu S-TSH (hodnota 7,02). Poslal ma hneď na kontrolné vyšetrenie za mojou endokrinologičkou. So štítnou žľazou chodím na vyšetrenia tak raz ročne. V minulosti som užívala Euthyrox, avšak posledné 3 roky ho neberiem, nakoľko moja endokrinologička povedala, že je to v stave , ktorý si nevyžaduje lieky (posledné výsledky 02/2010). Pritom vie, že chcem otehotnieť. Aký je Váš názor? Môže to byť práve toto ten problém, ktorý spôsobuje, že nemôžem otehotnieť? Manžel je v poriadku. Ďakujem za Váš názor.
  Martina

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  znížená funkcia štítnej žľazy može zvyšovať hladiny prolaktínu, preto je potrebné dokladne zaliečiť štítnu žlazu, a eutyrox je podľa mňa indikovaný.

 • môžem otehotnieť?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý, mám takýto problém. Mám 25rokov, 168cm a 45kg, čo podla hodnoty BMI ukazuje že som dávno podvýživená... jem však všetko čo mi chutí, zdravotne sa cítim sa dobre, nedržím žiadne diéty a nediagnostikovali mi ani žiadnu chorobu, ale pribrať nedokážem.
  Rada by som však mala s priateľom dieťa a každý ma straší, že nebudem môcť otehotnieť. Chcela by som teda od vás počuť či mám vôbec šancu otehotnieť a vynosiť dieťa pri mojej váhe?
  Mám strach, že maminou kvôli mojej útlej postave nebudem môcť byť nikdy.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak máte pravideľnú menštruáciu tak je šanca veľká, ale naozaj nízke BMI može potlačiť ovuláciu. jediná šanca ako to zistiť, je mať pravideľný nechránený sex.

 • vytekanie ejakulátu z pošvy

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den,
  pokúšame sa o bábo s priatelom. Ked som mala plodné dni, tak sme sa milovali.
  hned potom som si vyložila nohy. po pol hodine som si len tak lahla a ejakulát vytiekol a aj ked som bola na wc. Je to v poriadku? Aj tak možem otehotniet?