• Môžem otehotnieť?

    Dobrý večer pán doktor,
    chcem Vás poprosiť za moju kamarátku, ktorá nemá prístup k internetu.
    Kamarátka trpí Cronhovou chorobou, veľmi túži po dieťatku, avšak doktor, jej povedal,
    že jej nedoporučuje otehotnieť, pokiaľ nebude schopná byť bez tabletiek na túto chorobu.
    Avšak....je jasné, že bez tabletiek sa táto choroba udržať v kľude nedá.
    Naozaj nemá šancu byť tehotná a je tam veľké riziko???
    Má už 31 rokov....
    Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    crohnova choroba je veľmi závažná a závisí na jej štádiu a priebehu. Avšak tehotnosť pri nej býva v poriadku a nie je kontraindikácia. Nech navštívi iného odborníka.