• Malá maternica, PCO syndrom

    Dobrý deň pán Doc. MUDr. Záhumenský,

    môj lekár mi diagnostigoval malú maternicu - 40,1x29,8, EM ostro ohraničené 5,1 mm. Okrem toho mám tenkú sliznicu a pretože mám anovúliu beriem antikoncepciu (Yaz) - podozrenie na PCO syndrom, už som mala niekoľko krát tak ako väčšie tak aj menšie cysty. PO: 29 x 18,1 , ĽO: 24,6 x 16,7. Lekár mi povedal, že budem mať problém s otehotnením ako aj s donosením. Veľmi sa preto trápim, pretože po dieťatku veľmi túžim. Mám 25 rokov. Poradte mi prosím Vás, aká liečba je v mojom prípade najlepšia a čo by som mala robiť. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    bez vyšetrenia Vám neproadím, ale ja osobne som ešte "malú" maternicu nevidel, už som toľko krát počul rozne strašenia žien a nič z toho nebolo, ženy otehotneli a donosili plod. Dokonca aj tie, ktoré majú vrodenú vadu maternice a majú iba polovičnú. Preto by som si tieto strašenia až tak k srdcu nebral a normálne žil, až budete chcieť dieťa, tak otehotniete.