Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • cokoladova cysta

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, p. doktor
  chcela by som Vás poprosiť o radu...mam 32r, uz vyše roka sa snazime o dietatko...mam na ĺavom vaječníku čokoládovú cystu...ktorá sa zväčšuje aj zmenšuje raz je cca 4cm inokedy 1cm...manžel je v poriadku bol aj na spermiograme.....chcem sa vas spytat, mam podstúpiť laparoskopiu? (dost sa toho obavam)..je to nevyhnutne? lekar ma uz zacal posielat bud laparoskopia alebo asistovaná reprodukcia, do centra v Bratislave (GYN FIV)... alebo mame skúšať ešte...pokiaľ druhy vaječník je zdravý?...alebo cim skor sa do toho pustit, do tej operácie a budu lepsie predpoklady na otehotnenie....moc Vam ďakujem za odpoveď....

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  čokoládová cysta nezvykne meniť svoj objem, zrejme sa nejedná o endometriozu. Ak sa Vámnedarí otehotnieť a máte nález na vaječníku, laparoskopia je určite potrebná.