• cokoladova cysta

    Dobry den, p. doktor
    chcela by som Vás poprosiť o radu...mam 32r, uz vyše roka sa snazime o dietatko...mam na ĺavom vaječníku čokoládovú cystu...ktorá sa zväčšuje aj zmenšuje raz je cca 4cm inokedy 1cm...manžel je v poriadku bol aj na spermiograme.....chcem sa vas spytat, mam podstúpiť laparoskopiu? (dost sa toho obavam)..je to nevyhnutne? lekar ma uz zacal posielat bud laparoskopia alebo asistovaná reprodukcia, do centra v Bratislave (GYN FIV)... alebo mame skúšať ešte...pokiaľ druhy vaječník je zdravý?...alebo cim skor sa do toho pustit, do tej operácie a budu lepsie predpoklady na otehotnenie....moc Vam ďakujem za odpoveď....

    Dobrý deň,
    čokoládová cysta nezvykne meniť svoj objem, zrejme sa nejedná o endometriozu. Ak sa Vámnedarí otehotnieť a máte nález na vaječníku, laparoskopia je určite potrebná.