• kedy načasovať pohlavný styk?

    Dobrý deň pán doktor,

    Meriam si bazálnu teplotu, preto viem, že deň pred ovuláciou mi teplota klesne. Moja otázka znie, kedy je najlepšie naplánovať si pohlavný styk tak, aby som otehotnela? v ten večer, kedy si ráno zistím, že mi teplota klesla (lebo viem, že na druhý deň vystúpi) alebo až potom, ako mi teplota vystúpi? o to plánovanie mi ide len z toho dôvodu, aby sme zabezpečili dostatočný počet spermií:-)

    verím, že moja otázka bola zrozumiteľná a že mi na ňu odpoviete

    Dobrý deň,
    je to úplne jedno, doležité je, aby na vajíčko čakali vo vajcovode spermie v čase ovulácie. Takže cca. 2 dni predtým, ako Vám stúpne teplota.