• Kontrakcie

    Dobrý deň
    Aktualne som 38tt+6
    Chcela by som sa opytat bola som na pohotovosti, nakolko mi pravdepodobne zacala odchadzat hlienova zatka a nasledne na to som mala bolesti v podbrusku a krizoch pravidelne sa opakujuce po cca 7minutach.
    Na pohotovosti mi povedali, ze este to na porod nevyzera, a poslali ma domov s tym, ze mam prist ked zacnu pravidelne bolesti
    Do spravy napisali, ze : hrdlo 2cm sakralne branka 3cm, plochy vak blan. Inak vsetko v poriadku
    Chcem sa opytat. 1. Co to presne znamena.
    2. Tieto bolesti sa mi pravidelne opakuju, napr hodinu kazdych 6-10min alebo v noci a su dost intenzivne (musim predychvat). Vsak potom sa stane ze ma na hodinku prejdu a nic sa nedeje. Je mozne, ze ide stale len o cvicne kontrakcie? Mozu byt silnej inzentity? A vystrelovat do krizov, krcov v podbrusku s tym ze mi v tom case stvrdne aj brucho.
    Trva to max 30-60min potom sa mi vsetko uvolni a zas je klud.

    Hlienova zatka mi odchadza stale uz tri dni, a teda tieto bolesti tiez tolko trvaju.

    Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    ani odchod hlienovej zátky ani takto zriedkavé kontrakcie nie sú známkou pôrodu. Je škoda, že Vás o tom nepoučili v poradni. Tieto predzvestné kontrakcie má veľká časť tehotných, približne 10% z nich aj vyhľadá starostlivosť lekára, a žiaľ stane sa, že v nemocnici omylom to považujú za pôrod a začnú na tehotnej vykonávať rôzne úkony, až to skončí zbytočným cisárskym rezom. je veľmi chályhodné, že Vás v nemocnici neprijali, ale poslali domov, pretože naozaj sa nejednalo o pôrod.
    Je to úplne normálne, predzvestné bolesti sa nedajú často odlíšiť od pravých kontrakcii. Pravé kontrakcie však sú stupňujúce sa a skracujú sa pri nich intervaly. Do nemocnice stačí prísť, až keď budete mať silné pravidelné bolesti cca každé 3 minúty.