• Porod

    Dobry den pan doktor, od noci som hospitalizovana, kvoli bolestiam (40+5), ktore sa stale stupnuju a citim krce v pravidelnych intervaloch cca kazdych 5 minut. Robili mi záznam, ale nikto mi okrem " prijemnej " sestricky nic nepovedal... ta ma vysmiala, ze to nie su kontrakcie, ale iba poslíčkovia, mam podpisat papiere a ist domov, lebo ze sa tu zbytocne trapim, ale ja nechcem ist domov (hodnota pri kontrakciach toko bola 80-98, pulz babatka vseobecne 120-140), co som si zapamatala, lebo mam pocit, ze toto nie je celkom okej, tieto odporucania..ja viem ze porod sa nemusi rozbehnut hned, ale uz od polnoci stojim na "otvorena pre prst", mam neskutocne silne bolesti, je mi nevolno, prestávam zvladat tu záťaž a jednoducho mi kazdy vravi, ze je to v poriadku..naozaj to je v poriadku, ked cakaju tak dlho na rozbeh pricom mam bolesti ? Alebo ozaj to nie sú bolesti podla hodnôt?

    Dobrý deň,
    vy v súčasnej dobe nerodíte, a ideálne by bolo, keby ste išli domov. Kontrakcie neznamenajú rovno pôrod, poslíčkovia môžu byť aj bolestivé.
    Je obrovská chyba (ale robia ju aj zdravotníci) ak sa hodnotí pôrodná činnosť na základe CTG záznamu, pretože hodnota toko je nepresná a orientačná, stačí posunúť sondu inam a máte iné hodnoty.
    Ale na druhej strane, je občas potrebné aj nerodiacej žene podať niečo proti bolesti, my podávame liek Nalpain, ktorý účinne utlmí zbytočné bolesti, ktoré nevedú k pôrodu.
    Chyba je, že vy sa pomerne tlačíte do pôrodu, čo žiaĺ môže skončiť zbytočným cisárskym rezom, pretože ak sa začne zasahovať u ženy, ktorá nie je v aktívnom pôrode, pôrod skončí ako nepostupujúci. Mali Vám to podrobne vysvetliť.