• Predčasný pôrod

    Dobrý deň, párkrát som sa dočítala z rôznych neodborných diskusií, že predčasný pôrod v 8. mesiaci je rizikovejší ako v siedmom. Je to naozaj pravda??? A ak ano, prečo? Myslí sa tým 8. lunárny alebo kalendárny mesiac?

    Plus sa chcem spýtať, moja mama porodila svoje obidve deti v 36. týždni, bez zistenia nejakej zjavnej príčiny, pôrodná váha bola v oboch prípadoch cca 3 kg. Chcem sa spýtať či môže byť niečo také dedičné alebo to na moje donosenie tehotenstva nemá absolútne vplyv???

    Veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    obecne je vždy lepšie pre dieťa, čím dlhšie sa nachádza v maternici, aby mu čím viac dozreli pľúca. Voľakedy nebol ultrazvuk a termíny porodov boli často neprsné, je možné, že ste boli v termíne, ak ste vážili 3 kg.