• sterilizácia na druhý deň po pôrode

    Dobrý deň. Mám 39 rokov a o chvíľu čakám tretie dieťa. Nemôžem kvôli zvýšenej zrážanlivosti krvi brať HAK, tak som sa rozhodla pre sterilizácia. V nemocnici mi navrhli že mi ju urobia laparoskopicky, na druhý deň po pôrode. Chcem sa opýtať ako môže tento zákrok ovplyvniť moju schopnosť starať sa o dieťa a kojiť. Presnejšie povedané ako dlho budem spať a po akom čase budem schopná vstať a starať sa o dieťa. Dovolia mi hneď po narkóze kojiť, kvôli škodlivým látkam v krvi? Pri prvom dieťati som totiž mala problém s kojením a nechcela by som aby sa to zopakovalo.

    Dobrý deň,
    narkóza je krátkodobá, výkon pomerne jednoduchý, myslím, že do 24 hodín budete fit. Narkóza sa rýchlo vylučuje z krvi a dá sa kojiť skoro ihneď.