• bábätko otočené zadočkom

    dobrý deň,termín pôrodu mám 04.02.2010,a bábätko je stále otočené zadočkom.pohyby cítim a sú viditeľné.môj gynekológ mi pri poslednej poradni povedal-dňna 26.01.2010,že ak sa neotočí do utorka budúceho týždňa,t.j. 02.02.2010 budú mi musieť vyvolať pôrod a bábätko sa narodí cisárskym rezom.chcem sa opýtať,môže bať takto ďalší vývoj bábätka v budúcnosti ohrozený,alebo prípadne aj ja osobne,budem mať nejaké vážne problémy,som prvorodička.mám z toho celého veľkú obavu.
    sú na takýto problém nejaké vhodné cvičenia?
    monika

    Dobrý deň,
    porod sa buď vyvoláva alebo sa robí cisársky rez.
    Je potrebné zhodnotiť nález a veľkosť plodu a podľa toho určiť ideálny sposob porodu.