• pridusené bábätko pri pôrode

    Dobrý deň,

    Mojej kamarátke sa narodilo prvé dieťatko, ktoré prenášala asi asi 5. deň. Pri pôrode zaplakalo, ale kamarátke sestrička neskôr povedala, že dieťatko bolo pridusené a museli ho oživovať.
    Mohli by ste mi, prosím, objasniť, či sa môžu v neskoršom veku dieťaťa vyskytnúť problémy a akého rázu? Je normálne, že aj napriek tomu, že dieťa je pridusené, zaplače? Ďakujem za pomoc

    Dobrý deň,
    ak sa dieťa okamžite nadýchlo a zaplakalo, tak nebolo pridusené, sestričky rady preháňajú a strašenie rodičiek, je ich najoblúbenejší šport.
    Ak má dieťa mozog pri porode bez hypoxie tak sa okamžite nadýchne a zakričí.
    U nás o stave novorodenca informuje podrobne detský lekár a nie dobrácka veselá sestra plná dojmov a dobrých nápadov.