• teploty a cistenie

    dobry den
    . Manzelka je uz 6 tyzdnov po porode a problemy stale nekoncia. 2 dni po porode dostala vysoke teploty, nasadili jej antibiotika. po ich vybrati sa teploty dostavili do 12 hod.znovu -dalsie antibiotika a vraj zapal maternice. Po tom nasledovalo cistenie a po cisteni maternice na druhy den dostala zase vysoke teploty. vraj to bolo z vycepania. tak sme to 2 dni liecili doma. V nemocnici prisli na to , ze tam zostal asi miob, takze az niekedy neskor sa to vyriesi lenze po tyzdni manzelka zacala strane krvacat , tak sme sli rychlo do nemocnice, tam povedali ze zase treba cistit . Tak vcera rano zase cistili aj s pomocou kamery.Hned vten vecer v nemocnici dostala zase vysoke teploty. Tak jej dali injekcie a paralen , aby to znizili. Dnes rano je to zatial ok. Vraj uz teraz by to malo byt dobre . Manzelka je po druhom porode.prvy bol cisarskym rezom, druhy uz normalne. Vraj mame stastie , ze ten druhy nebol cisarsky, lebo , ze to by bolo ovela strasnejsie .Co mame robit? je to normalne ?

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že ostali u manželky v maternici zrazeniny krvi a zbytky blán, čo je normálne. Telo sa s tým vysporiada bez obtiaží. V niektorých prípadoch (skutočne zriedka) však telo je tak vyčerpané /hlavne imunita/ alebo sa do zrazenín usídli nejaký zákerný kmeň baktérie, že ani antibiotiká ani opakovnaé čistenie maternicu nevyliečia a rodička má stále vysoké horúčky a potiaže.
    My sme mali podobný prípad po cisárskom reze, rodička mala 40 stupňové horúčky asi 14 dní, už sme mysleli na maláriu a iné veci, mala 1000 vyšetrení, žiadny odborník (chirurg, infektolog, internista, pľúciar) neodhalil príčinu, dokonca sme museli rodičku preložiť na infeknú jednotku intenzívnej starostlivosti, všetky vyšetrenia laboratórne boli matúce, dostávala kombináciu najdrahších antibiotík, už sme všetci strácali nádej, potom z ničoho nič jej teplota klesla a bola OK. Preto chápem kolegov, keď sú trochu bezradní, verím však, že všetko dopadne dobre a infekcia sa zvládne.