• vaha dietatka

    dobry den pan doktor.otazka je doslova vaha babetka este v brusku.su tie parametre podla ultrazvuku presne,alebo len podla tych merani cca?momentalne som v 41 t a 0 d a bola som na ultrazvuku,kde mi povedali,ze baby ma 3820 g,ale merania nemohli poriadne robit,ze babo je uz velmi nizko a tiez mi povedali odumieranie placenty 1 stupen.a bola som na ultrazvuku presne 14 maja,pretoze moje brusko je velmi male a aj gravidometria bola velmi malicka,tak mi robili kompletne usg,kde podla merani ukazalo,ze male ma 2800 g a placenta uz na 2 stupni,ze nebude babo moc priberat.je mozne,aby za ten necely mesiac babo pribralo vyse kila?ja som nepribrala,brusko sa nezvecsilo a mam pocit ze dnesne usg 5 minutove bolo troska odbuchane...dakujem za odpoved velmi pekne...

    Dobrý deň,
    váha plodu sa stanovuje podľa tabuliek. Zmeriame určité hodnoty (najčastejšie hlavičku, obvod bruška, a dlžku stehennej kosti) a počítač na základe toho vyberie priemernú hmotnosť detí, ktoré majú uvedené rozmery. Avšak samozrejme ide o priemer, to znamená, že sú deti, ktoré majú uvedneé rozmery a vážia menej a niektoré viac, takže rozkmyt je kľudne aj 500 g.
    Inak dieťa ak dobre funguje placenta dokáže pribrať aj 400 g za týždeň, takže kilo za mesiac je úplna norma.