• porod placenty

    Dobrý den.Zaujímalo by ma,podľa čoho sa lekár rozhodne ako bude žena rodiť placentu?
    Pri 1.porode som zatlačila,porodnik tahal za pupočnik. Pri 2.porode mi lekarka vravela,nech netlačím (prečo?) a čakala kým sa porodí sama...no nakoniec mi ju aj tak vyberala rukou,lebo to nešlo ani po oxytocíne...
    Po 1.bolo všetko ok,po 2.som mala este mesiac po porode nález na usg.

    Dobrý den,
    kontrolovaný ťah za pupočník a tlak rodičky je normálny postup pri porode placenty. Musia však byť príznaky toho, že sa placenta odlúčila. Občas sa stane, že sa placenta neodlúči, alebo sa zachytí za krčok, potom je nutné placente pomocť rukou.