• poloha KP a prietoky

    Dobry den p.doktor, chcela by som sa spytat ci suvisia prietoky s polohou plodu. Cakam druhe dieta-chlapceka, ktory je KP.Prve bolo dievcatko otocene hlavickou dole, porod bol spontanny v 9/08, od prvych kontrakcii po porod placenty necele 4hodiny s malym nastrihom hradze. Miery dievcatka boli 2860g, 48cm, obvod hlavicky 32cm. Chlapcek je otoceny KP uz od 30tt doteraz, t.j. do 36tt. Podla merani v 30tt mal AC:229,HC:274, FL:54,odhad vahy 1200+-200,prietoky PI:0,95,RI:0,58,S/D:2,37.Podla merani v 36tt mal AC:281,HC:329, FL:66,odhad vahy 2200+-300,prietoky PI:1,47,RI:0,70,S/D:3,31. Doktor mi oznamil, ze prietoky su hranicne a je potrebne ich zopakovat a sledovat nakolko sa mi mierne zvysil aj tlak na 130/90. Su prietoky skutocne hranicne a mozu tieto problemy suvisiet s polohou KP, ze je kratka pup.snura a maly sa nechce otocit???
    Ako druhorodicku ma chcu nechat rodit spontanne. Aky porod by ste odporucil vy a ake su pri spontannom porode rizika?

    Dobrý deň,
    prietoky v pupočníku ukazujú iba na hladinu kyseliny mliečnej v placente. Nič iné, často sa robia zbytočne a závery z nich sa preceňujú.
    Prietoky sú v norme, problém vidím skor v tlaku, určite si to žiada dovyšetriť.