• kontrakcie?

    dobrý den,som v 39tt a bola som na poradni a môj gynekolog mi po vyšetrení povedal,že som otvorená pre prst.to znamená,že môžem začat kedykolvek rodit?večer,sa mi stalo,že som mala také zvláštne pichanie v bruchu až ku krížom a bolo to zakaždým ako som sa postavila.potom som išla spat a nič sa už viac nedialo.môžte mi prosím povedat čo to môže znamenat?môže to byt,že už čoskoro porodím ?dakujem

    Dobrý deň,
    otvorená pre prst nič neznamená je to normálny nález a nemá to vplyv na začiatok porodu. Možete ešte kľudne týždeň aj dva prenášať, ale možete rodiť už dnes.