• ukoncene tehotenstvo

    Dobry den,pisem za moju sestru,ktora zije v Bulharsku...7.juna 2008 mala poslednu menstruaciu,10.7.2008 jej vysiel pozitivny test.Bola u lekarky,ktora jej oznamila,ze nemoze jej povedat v ktorom tyzdni sa nachadza,pretoze sa to neda momentalne zistit...Tak jej lekarka kazala prist o dalsie 2tyzdne.Medzi tym mala sestra spinenie a pocit ako keby mala dostat menstruaciu....Tak bola u lekarky,ktora jej dala nejaky cipok na den a noc a povedala,ze je to zo sexu....kedze zije intimne s partnerom....a dnesnym dnom prisiel ten sok,ze je to len obal bez embrya....Tak sa pytam ako je to mozne?jedna sa o spontanny potrat? A co by ste radil a odporucal v takomto pripade a ci nebolo nieco zanedbane z lekarkine strany...myslim tym,ci nemala uz na zaciatku urobit rozbor krvi.....To je vsetko,dakujem za skoru odpoved.

    Dobrý deň,
    vývoj plodu sa na začiatku nedá nijako ovplyvniť, zrejme ide o geneticky nesprávne založený plod, a vznikol iba obal. Volá sa to anembryon. Ak sa diagnóza potvrdí, je nutné vykonať čistenie dutiny maternice.