• placenta

    Vazeny pan doktor,preposielam Vam moj mail adresovany do redakcie,z ktorej som dostala na Vas kontakt.Vopred Vam srdecne dakujem za odpoved na moju mail.adr.:janarovnak@pobox.sk
    > Prijemny den,prajem kolektivu mamy! Zaujal ma clanok o
    > komunikacii medzi matkou a plodom.V clanku sa uvadza,ze placenta je
    > tkanivom plodu,a ze priebeh tehotnosti vlastne riadi plod a bohuzial
    > sa neda funkcia placenty ovplyvnit.Kedze prave u mna sa vyskytol
    > problem s placentou,mala by som nejake otazky,na
    > ktore,verim,dostanem odpoved!
    > V 30tt mi boli na usg zistene nepriaznive hodnoty
    > prietokov,konkretne 4,5.Lekar mi naordinoval magne b6
    > 3x2tabl.denne.O tyzden sa hodnoty nezmenili a tak som bola
    > hospitalizovana.Dostavala som denne infuziu,dalej Danium
    > 2x1tabl.+som pokracovala v uzivani magne a tiez aktiferin
    > 2x1.Hodnota sa po 2inf.upravila na 2,8.Dalsie 2dni bez inf.a hodnota
    > prietokov bola 4,5.Po dalsich 4inf.bola hodnota na boku 3,3 a na
    > chrbate 2,3.Bola som prepustena domov.Dochadzam na ctg a momentalne
    > uzivam magne b6 premium 4x1,do vcera som uzivala 4sumive
    > tabl.magnezia,no pravdepodobne mam z nich hnacky,tak preto to
    > premium.Nakolko syncek v brusku vyzera byt v poriadku,v 34tt vazil
    > cca 2,5kg,nikto mi nevie povedat v com moze byt tato porucha
    > placenty.Nie som ani fajciarka,to bola vlastne prva otazka
    > lekara.Chcela by som sa spytat,ci existuje riziko hypoxie uz v
    > maternici a co by to v konecnom dosledku znamenalo.Ako je vlastne
    > ukoncene tehotenstvo v takychto pripadoch?Myslim,ak by hodnoty takto
    > skakali aj nadalej./Zajtra mi asi zasa urobia usg./Naozaj v takychto
    > pripadoch pomahaju vyssie davky/1500mg/magnezia denne?
    > Budem netrpezlivo cakat a vopred Vam dakujem za odpoved
    > ! S pozdravom Rovnakova Jan
    p.s.:cca pred hodinou som sa vratila z poradne a usg,ktore ukazalo hodnoty 2,5 hned na 1x na chrbate,potom este bol najdeny dalsi prietok/ale nebol najlepsi-hodnotu mi pani primarka nepovedala/a na lavom boku opakovane 2,19.Liecba je nadalej ambulantna,4x1magne b6 premium,danium 2x1 a aktiferin 1x1,ozvy v ambulancii cez dopler/?/al.taky ocelovy/?/ lievik, o tyzden v nemocnici ctg+usg.

    Dobrý deň,
    funkcia placenty a hlavne index placentárnych prietokov sa nedá nijako ovplyvniť liekmi. Kto by to takto dokázal, dostane Nobelovu cenu :)
    Jediným ukazateľom dobrej funkcie placenty je rast plodu a Váš plod je zrejme symetrický a pekne urastený.
    Preto sa ani nedoporučuje robiť prietoky ako "vyhľadávacie" vyšetrenie, pretože to potom vedie k strašeniu pacientiek a k zbytočnej liečbe. Vyhľadávacím vyšetrením je meranie plodu, a až keď sa zistí, že dieťa nerastie, potom sa robia prietoky aby sa zistila dynamika funkcie placenty.
    Magnézium neublíži, takže sa nebojte, že by niečo hrozilo.