• placenta praevia marginalis

    Dobry den p. Mudr. Zahumensky. Som v 20tt a zistili mi na morf. ultrazvuku, ze mam vpredu a nizko placentu. Udaje, ktore mi napisala : BPD-49/21, Ac-148/20, FL-34/21, HC-176/20. Lekarka mi povedala, ze to nic nie je a na kontrolu mam prist o 2 tyzdne. A bola prekvapena, ze nekrvacam. Je to nejako blizko krcka maternice? Z tychto udajov sa da vycitat ci mi prekryva branku alebo nie? Na ake veci si mam dat pozor? Poprosila by som Vas o vysvetlenie.Dakujem

    Dobrý deň,
    uvedené údaje sú rozmery plodu, nie placenta. V 20. týždni je vysoké percento tehotností s tzv. nízko nasadajúcou placentou, rastom maternice sa placenta vytiahne hore a stav sa upraví, ale iba v prípade, že sa nejedná o kompletne vcestnú placentu, tá sa už neupraví. Ak nemáte vcestnú placentu, nie je potrebný žiadny špeciálny režim.