• Stravovanie

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či sa počas tehotenstva smú konzumovať syry ako je ovčí, kozí a pod. V lete vraj hrozia problémy. A ešte by som sa chcela opýtať, či nevadí ak chodim plávať (s tamponom) na jazerá ak som v 33.mesiaci tehotenstva (či nehrozí nejaká infekcia). Ďakujem Zuzana

    Dobrý deň,
    existuje teoretické riziko nákazy Listeriózou z nepasterizivaných mekkých syrov (bryndza, ovčí syr). Preto sa v tehotnosti nedoporučujú.
    Kúpať sa možete.