• Candivac

    Dobrý deň p. doktor,
    chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s prípravkom Candivac pri liečbe resp. prevencii vaginálnych mykóz.
    Snažím sa úpravu stravy (bez bieleho pečiva a s obmedzením jednoduchých cukrov), používam len bavlnené spodné prádlo, ktoré periem pri vysokých teplotách, na umývanie používam intímne gély (najčastejšie Lactacyd alebo Nivea senzitive), nechodím na kúpaliská ani doma sa nekúpem len sprchujem, nepoužívam parfumované vložky, ani žiadne intímne deodoranty, užívam Lactobacily, skúsila som aj nejaké prírodné preparáty na podporu imunity, mám stáleho partnera, ale napriek tomu mávam vaginálne mykózy takmer každý mesiac už niekoľko rokov, niekedy miernejšie niekedy dosť silné. Opakované výtery vždy potvrdili len candidózu, nič iné. V minulosti bol vyšetrený i partner, všetko bolo v poriadku. Ja som pred niekoľkými rokmi podstúpila imunologické vyšetrenie ( na doporučenie gynekologičky) , kde bola zistená mierna porucha celulárnej imunity a alergia na trávy a pele. Užívala som Izoprinosin a Zodac, vtedy sa mi stav zlepšil.
    Čítala som, že Candivac je čosi ako pasívna imunizácia na prírodnej báze a mal by ma problému zbaviť. Je to tak, a ak áno, ako dlho je potrebné prípravok užívať?
    Viem, že záruku mi nedáte, ale rada by som vedela Váš názor.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    Candivac obsahuje sušené candidy a predpokladá sa, že zvýši imunitu proti nim. Osobne s ním nemám skúsenosti. Ja doporučujem jednu tabletku Mycomaxu (Diflucanu) po menštruácii dlhodobo. Vačšinou je to dostatočná liečba.