• kojenie a tehotenstvo

    Dobry den pan doktor Zahumensky.Ja mam 29 rokov a dve male deticky narodene hned po sebe,pretoze do druheho tehotensva som si myslela,ze ked kojim,tak nemozem otehotniet,ale vidim,ze to nie je pravda.Tak teraz pan doktor by som sa vas chcela spytat,ked som tri mesiace po porode a menstrulaciu este stale nemam a kojim,ci mozem zase otehotniet?Mam uz teraz uzivat nejaku antikoncepciu alebo cakat do prvej menstrulacie?Dakujem za poradenie.Vasa stala citatelka az z New Yorku Monika

    Dobrý deň,
    pri kojení je riziko cca. 2%, čo je síce menej ako pri použití prezervatívu (cca. 7%) ale stále je to reálne riziko. Pri kojení možno použiť čisto gestagénovú antikoncepciu tzv. Minipills alebo chemickú antikoncepciu - lokálne maste a gely. Spolu s kojením sú veľmi spoľahlivé.