• Vyšetrenie Hsg- prefuky vaječníkov

    Dobrý deň.
    Chcela by som sa Vás opýtať, keď mám cytologiu II. agus metaplázia, čo to znamená?Je tam nejaký zápal? Do sept.2007 som mala cytologiu I.a všetko v poriadku,potom som bola na operácii a od vtedy sa liečim na zápaly, streptokoka,mykoplazmy, ureaplazmy,už mám všetko vraj negatívne, ale necítim sa dobre,mám pobolievanie v podbrušku, a pálenie mechúra, tento mesiac mám ísť na HSG-prefuky, ďalšie vyšetrenia že už nie sú potrebné? Dosť sa bojím, aby som niečo nezanedbala,aby sa infekcia nezaniesla vyššie,mám už 36 rokov a veľmi chcem otehotnieť.
    Ďakujem za odpoveď. Aneta

    Dobrý deň,
    Agus - znamená bunky nejasnej povahy, a je vhodná opakovaná kontrola. Streptokok nesposobuje gynekologické zápaly. HSG stanoví funkciu a priechodnosť vajíčkovodov a podáva cennú informáciu v rámci sledovania neplodnosti.