• tehotenstvo a dojčenie

    Som druhý krát tehotná v 14t. Stale vsak dojčim prvé dieťa. Chcela by som ho dojčiť čo najdlhšie. Chcela by som sa spýtať na Váš názor. Môj gynekolog si myslí, že to nie je najlepšie. Pritom zatiaľ nemám žiadne problémy. Ďakujem

    Dobrý deň,
    chýbajú relevantné štúdie, ktoré by stanovili eventuálne riziká a benefity. Oxytocín, ktorý sa pri kojení vylučuje, može sposobovať predčasné kontrakcie (teoreticky). Okrem toho je to pomerne veľký nápor na spotrebu vápnika a bielkovín, preto niektorí doporučujú po 20. týždni s kojením prestať.