• zaostavanie vo vyvoji?

    Dobry den pan doktor,

    pisem v mene mojej sestry,caka druhe dieta.
    Poslednu menstruaciu mala 1.12.2007 a termin porodu ma vypocitany na 8.9.2008
    V pondelok bola na ulrazvuku a podla PM je v 28t.
    Lekar jej vsak oznamil, ze dieta je po zadu, ze sa javi na 25t./0
    Tu su rozmery plodu
    FL 48,9
    BPL/FOD 63,3
    PPKP/1
    PPplus
    Co si myslite vy?
    Su hodnoty zle?
    Dalej jje povedal, ze dieta je otocene koncom panvovym, je mozne ze sa este otoci hlavickou dolu?
    prve dieta rodila spontane.

    Dakujem velmi pekne za vas nazor.

    Dobrý deň,
    v prvom rade je doležité, aký termín porodu sa stanovil pri prvom ultrazvukovom vyšetrení na začiatku tehotnosti. Ten termín by sa mal brať. Potom je potrebné zhodnotiť aj ultrazvuk v 20. týždni. Ak dieťa naozaj zaostáva o 3 týždne, bolo by dobré podrobné vyšetrenie na vyššom pracovisku.