• potrat a nadbytok mužského hormonu v nadobličkách

    Dobrý deň,v roku 2002 som potratila v 2 mesiaci,v roku 2004 sa mám narodil chlapček,a teraz v decembri 2007 som otehotnela,no potrat sa zopakoval v 6 týždni.Zadržaný mrtvy plod v maternici.Prešla som genetickým vyš.bolo v poriadku,takisto aj vyšetrenie na trombofilny stav,tiež je všetko v poriadku. Teraz v máji som bola u endokrinologa štítna žľaza je v poriadku,boli mi robené hormonálne testy v 7deň cyklu a 25 deň cyklu a tam sa ukázalo,že mám v nadobličkách nadbytok mužského hormonu. Idem na vyšetrenie,magnetická rezonancia.Chcem sa spýtať či to má vplyv na počatie a udržanie plodu?Nemožem znovu potratiť?Už by sme chceli ďalšie dieťatko.Ešte by som sa chcela opýtať na duphaston,brala som ho v 2 tehotenstve.Možem ho užívať aj pred otehotnením? VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM ANDREA S PRIEVIDZE

    Dobrý deň,
    najprv by sa mal doriešiť stav nadobličiek, či sa nejedná o niečo závažnejšieho. Ak by však išlo o PCO syndróm, tak Duphaston je správna voľba. Inak nazdávam sa, že potrat nebol sposobený ochorením nadobličiek.