• gemini, USG

    Prajem pekny den,
    cakam gemini, predvcerom som absolvovala ultrazvuk (20 t.t.+ 4 dni) namerane hodnoty, hmotnost babatiek a cely morfologicky skrining podla lekara zodpovedal danemu tyzdnu. To ma skutocne velmi upokojilo. Avsak moze v tomto gestat.veku zostat nejaka VVCH nespozorovana?

    Dobrý deň,
    samozrejme závisí na schopnostiach lekára a na kvalite prístroja. Žiaľ Vaša poisťovňa ultrazvukové vyšetrenie finančne hodnotí smiešne, preto vačšina gynekológov pracuje na predpotopných strojoch. Okrem toho poisťovňa hradí iba vyšetenie jedného plodu, za dvojíčky platí rovnako ako za jeden plod i keď ide o oveľa náročnejšie vyšetrenie.
    Nutné je poznamenať, že i na tých najlepších prístrojoch nie je možné zistiť niektoré vrodené vady, napríklad poruchy vývoja kože a tak.