• Výsledky kultivácie

    Dobrý deň pán doktor,
    som na konci 38 t.t. a pri mojej hospitalizácii pred 2 týždňami kvôli kontrakciám mi bola robený výter z pošvy. Vzhľadom na to, že môj gynekológ mi robil v 32 t.t. kultiváciu na HSB, ktorá vyšla negatívne, výsledky z tohto výteru ho vôbec nezujímali (ani sa na nich nepozrel). Chcela by som Vás poprosiť pre kľud v duši :) o interpretáciu týchto výsledkov (výter mi robili na začiatku 37 t.t.) a radu, aký by mal byť ďalší postup, t.j. či sú jednotlivé nálezy úplne normálne pre pošvu, a netreba si to vôbec všímať, alebo je nutné niečo z toho preliečiť, prípadne aký liek by stedoporučili vy...
    Mikroskopia:
    Epitelie.... pozit. +++
    Kvasinky... pozit. +++
    G+ koky v retiazkach... pozit. ++
    G+ paličky... pozit. ++
    Aeróbna kultivácia:
    nález: stredne masívne Staphylococcus aureus
    masívne Streptococcus aqualactiae
    masívne Escherichia coli
    masívne Kvasinkovité mikroorganizmy
    A ešte Vás poprosím o radu čo si mám dávať na prsníky, ktoré ma posledných pár dní začali veľmi svrbieť, hlavne v oblasti bradaviek - bojím sa, že by to mohlo byť niečo, čo ba sa mohlo preniesť na bábetko pri kojení...
    Ďakujem, že ste dočítali až do konca a Vopred veľmi pekne ďakujem za rady a želám krásny deň.

    Dobrý deň,
    máte v pošve masívne streptokokus agalactiae to znamená, že ste pozitívna na GBS a musíte dostať antibiotiká pri porode. Žiadajte ich a ukážte výsledok v porodnici.