• Klebsiella oxytoca

    Dobry den. Som 30 rocna mamicka 2 rocneho synceka a zaroven v 14 tyzdni tehotenstva. Pred mesiacom mi na zaklade vyteru z rdla zistili pritomnost Klebsielly. Vseobecny lekar mi nasadil lieky Ospexin/ Cefalexinum/ no zatial som ich neuzivala. Po dohode s mojou gynekologickou sme sa rozhodli nasadit liecbu po 14 tyzdni tehotenstva. V pribalovom letaku pisu, ze liek nema skodlivy vplyv na vyvoj zarodku. Mozem tomu naozaj verit?
    Z mojich subjektivych pocitou ma trapi hrdlo, ale da sa to vydrzat. skor sa bojim, aby som niekoho nenakazila.
    Prosim vas, co mi odporucate, brat alebo nebrat lieky. Totiz velmi tazko by som znasala poskodenie babatka mojim zapricinenim.
    dakujem velmi pekne za radu.
    Michaela

    Dobrý deň,
    v hrdle sa nevyznám, osobne neliečim nikdy výsledky kultivácie ale problémy pacientky. Ak máte problémy je dobré to preliečiť lebo chronický zápal v tehotnosti je škodlivý. Ak ste bez obtiaží, tak netreba liečiť.