• streptokok agalactiae

    Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať v tehotenstve mi bol zistený streptokok agalactiae čo mi však lekár nestihol dopíisať do tehotenskej knižky lebo som porodila o 10 dní skôr.Pri pôrode mi však podali ATB keďže nemali výsledky kultivácie.Malému potom brali v pôrodnici každý deň krv kvôli zápalom.Po šestonedelí som sa pýtala doktora či to treba liečiť ten nález povedal že netreba.Teraz som skoro osem mesiacov po pôrode a doktor mi robil kultiváciu z ktorého znovu vyšiel streptokok agalactiae a predpísal mi vaginálny krém Dalacin a po preliečení mám isť znovu na kultiváciu .Chcem sa len spýtať či už vtedy po pôrode ma nemal liečiť a teraz keď ho mám či sa má liečiť aj manžel.Ďakujem.

    Dobrý deň,
    ak Vám dali antibiotiká pri porode tak je to v poriadku. Ak Vás niekto lieči mimo tehotnosť na bežné normálnu baktériu tak je hlupák. Najvačšia sranda je, že sa Vám streptokok aj tak do 6 týždňov od liečby vráti, je to normálna súčasť našej flory.
    Dalacin je drahý a som rád, že niekto takto rozhadzuje Vaše spoločné peniaze z poistenia.
    Manželovi doporučujem denne 2x 12 Plzeň, prípadne 2x2 dcl chardonnay podľa výberu, je to najlepší liek na streptokoka agalactiae. I s domácou slivovicou sú dobré skúsenosti, dávkovanie určí Váš gynekológ, ktorý zrejme...
    no nechajme to.