• Probiotiká v tehotenstve

    Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom probiotík v tehotenstve. Momentálne som v 8tt.. Pred tehotenstvom a prvé tri týždne tehotenstva som užívala Probiofix kvôli dlhodobým problémom s výtokom (streptokok agalac. + kvasinky). Liečila som sa dlhodobo, ale bez úspechu. Chcela by som vedieť, aké probiotiká môžem užívať v tehotenstve. Na väčšine probiotík je napísané, že sa nemôžu používať v tehotenstve, alebo tam nie je informácia, či sa môžu používať v tehotenstve, alebo nemôžu. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    v Čechách máme preparát Fermalac, ktorý obsahuje sušený laktobacilus. Myslím, že niečo podobné vyrába aj Imuna šarišské michaľany, ale žiaľ nepamatám sa na názov. Obecne - probiotiká sú v tehotnosti povolené a neškodné.
    Streptokok agalactiae nerobí výtok, len tak na margo.