• cervikalne skore

    Dobry den. Som v 32. tyzdni. Chcela by som sa spytat, co znamenaju hodnoty CS: 1-2-1-1-2. Moja gynekologicka povedala, ze dieta ma velmi nizko hlavicku. Poslala ma do nemocnice. Primar po vysetreni urcil CS 5 a povedal, ze musia najprv urobit cervikometriu a potom sa uvidi, ci ma budu hospitalizovat.
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    cervikometria je presné posúdenie dĺžky čípku. Cervikálne skóre okrem dĺžky posudzuje aj jeho tuhosť symetriu a uzavretie. Uviíte, čo zistia na ultrazvuku, podľa toho sa bude Vaša liečba riadiť ďalej.